W środę 27 lutego mieliśmy przyjemność uczestniczyć w konferencji Big Data Technology Summit jako partner medialny. Jest to jedna z największych imprez dotyczących analizy danych odbywających się w Polsce. Podczas wydarzenia w jednym miejscu zebrała się cała gama pasjonatów pracujących z danymi – od analityków, przez inżynierów, na specjalistach od cyberbezpieczeństwa kończąc. Konferencja ta zawdzięcza swój rozmiar i prestiż, bardzo wysokiemu poziomowi merytoryki oraz różnorodności tematów poruszanych podczas sesji.

W tym roku mieliśmy okazję dowiedzieć się, między innymi, jakie wyzwania stoją przed firmami wdrażającymi modele uczenia maszynowego na produkcję i w jaki sposób dobierać odpowiednią infrastrukturę dla konkretnych problemów. Pojawiły się też zagadnienia bardziej biznesowe, skupione na analityce w czasie rzeczywistym i sposobach pozwalających w efektywny sposób zweryfikować postawione hipotezy. Warto tutaj też przytoczyć pojawiającą się podczas kilku prezentacji myśl, żeby zamiast na parametrach technicznych, skupiać się na parametrach biznesowych i starać się wdrażać w proces nie tylko samych inżynierów i specjalistów technicznych, ale również ludzi ze strony biznesowej. Wiele mówiło się również o kwestiach związanych z bezpieczeństwem i zarządzaniem informacją w przedsiębiorstwie, a podczas sesji przy okrągłych stołach mieliśmy okazję do bezpośredniej wymiany doświadczeń związanej z wprowadzeniem w życie RODO. Wspólnie dyskutowaliśmy o tym w jaki sposób firmy radzą sobie z regulacjami i na ile są one gotowe na umożliwienie użytkownikom na skorzystanie z prawa do zapomnienia oraz do otrzymania kopii swoich danych.

Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy i jesteśmy bardzo dumni, że mogliśmy być partnerem tego wydarzenia. Nie możemy się też doczekać kolejnej edycji!