W dniach 19-20 marca mieliśmy okazję uczestniczyć w dziewiątej edycji Wolves Summit, która odbyła się w przestronnych i gościnnych wnętrzach Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Ta międzynarodowa konferencja biznesowa wspiera społeczność skupioną wokół innowacji. Unikalne podejście do formuły networkingu owocuje dziesiątkami spotkań w wyznaczonych strefach. Dzięki narzędziu matchmaking tool spotkania umawiane są bezpośrednio z interesującymi nas startupami, inwestorami, czy firmami świadczącymi usługi dla biznesu.  

Oprócz intensywnego networkingu był również konkurs pitchingowy dla najlepszych startupów, panele dyskusyjne dotyczące najnowszych trendów technologicznych oraz Partner EXPO i Startup EXPO gdzie dodatkowo można było poznać uczestników i partnerów Wolves Summit.

Sami również spotkaliśmy się 1:1 z kilkoma ciekawymi inicjatywami oscylującymi wokół technologii Blockchain. Wśród nich Blockchain Metal Company zajmujący się handlem metalami w tym miedzią, tworzący Cu Coin MBX, token ERC-20 odpowiadający cenie kilograma miedzi. Dodatkowo startup śledzi dostawy i optymalizuje przechowywanie tego metalu. Blockchain Development Foundation skupiło się natomiast na stworzeniu hardware’u umożliwiającego bezpieczne przechowywanie funduszy i danych blockchain z autoryzacją transakcji on-the-go bez potrzeby użycia dodatkowych urządzeń.

Najbardziej jednak zaskoczył nas startup Musical Blockchain, tworzący muzykę w oparciu o dostarczone dane np. obraz czy zdjęcie wnętrza. Dzięki AI i technologii blockchain buduje dźwięk po dźwięku muzyczną kompozycję. Wygenerowanych w ten sposób utworów można posłuchać pod linkiem: https://soundcloud.com/musicalblockchain/sets/portals-and-their-inhabitants

Podsumowując, były to dwa bardzo intensywne dni pełne spotkań i rozmów, pokazujące rosnące zainteresowanie technologią blockchain i udowadniające, że jej zastosowanie nie wiąże się jedynie z transakcjami, czy budową hardware’u ale również ze sztuką. Czekamy na kolejne tego typu wydarzenia!

Categories: Wydarzenia