Już w najbliższy czwartek zapraszamy na wydarzenie współorganizowane przez Blockchain4everyone – Dystopia czy utopia? Dokąd nas prowadzą nowe technologie. Prelegenci postarają się odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania i przybliżyć nam możliwe scenariusze rozwoju technologii.

Dzisiaj w internecie dzielimy się niemal wszystkim ze znajomymi, ale nie ufamy sąsiadom, a tym bardziej korporacjom – choć to one zbierają nasze dane.

Mamy wrażenie, że prywatność nam ucieka, ale jesteśmy coraz bliżej tego, by panować nad własnymi danymi dzięki blockchainowi – na skalę nigdy wcześniej nie spotykaną.

Chcemy spokoju, relaksu i dobrobytu, ale przez media społecznościowe mamy wrażenie, że nasze życie jest “gorsze” od innych.

Moglibyśmy oszczędzać czas i energię korzystając z autonomicznych aut, ale wizja oddania kontroli nad kierownicą jeszcze nas przeraża.

W którą stronę pójdziemy? Technologicznej utopii, gdzie coraz to nowe rozwiązania pomogą nam przezwyciężyć bieżące problemy czy dystopijnej wizji, w której kontrolę nad naszym życiem przejmują maszyny?

Kiedy? Czwartek, 08.08.2019 o 18.00
Gdzie? Grunt i Woda, Bulwar Flotylli Wiślanej, 00-410 Warszawa
Kto zaprasza? HubHub, Grunt i Woda, Blockchain4everyone

Po więcej szczegółów zapraszamy na wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/2373633782894982/

Categories: Wydarzenia